Giulia Cecchettin, soruşturmalar kapandı: Filippo Turetta'yı ne riske atıyor?

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
A acımasız ve planlı cinayet. Çok ağırlaştırılmış bir suç, tek başına zaten ömür boyu hapis cezasına mal olabilirancak 22 yaşındaki eski kız arkadaşı Giulia Cecchettin'i öldürdüğü için Verona'da hapiste olan Filippo Turetta'nın da kendisini ısrarla takip etme suçlamasına karşı savunması gerekiyor. soruşturmanın kapatılması – ve adam kaçırma ve cesedi saklama suçlarından. Tutuklanmasından altı ay sonra, bir haftalık Almanya kaçışının ardından, medyada kadın cinayeti haberlerinde bir dönüm noktası oluşturan davanın yargılanması talebini öngören belge savcılıktan geliyor.

Yaz aylarında beklenen ön duruşma hakiminin kararının ardından, Suçunu itiraf eden eski öğrencinin duruşması – son reformla birlikte suçlamalar kısaltılmış prosedüre başvurma olasılığını engelliyor – sonbahar kadar erken başlayabilir. Dosya, bunu Giulia'nın yaptığını iddia eden müfettişlerin elinde oldukça önemli. “Zulüm ve vahşetle” öldürüldü. İlk kez Vigonovo'daki (Padua) evinin 150 metre uzağında saldırıp bıçakladı, ardından Fossò sanayi bölgesinde tekrar saldırdı, ardından bir arabaya yükleyerek Barcis Gölü yakınlarında terk etti. A “Kasıtlılıkla ağırlaştırılmış suç” eski erkek arkadaşın uyguladığı “bir dizi yöntem ve aktivite”nin gösterdiği gibi: “internet üzerinde dağlarda cesedi saklayacak yerlerin araştırılması, onu bağlamak için alçı, bant ve iplerin satın alınması ve Planına uygun diğer araçlar arasında kaçış için yol haritasının satın alınması yer alıyor” diye açıklıyor Venedik başsavcısı Bruno Cherchi.

“Öldürme isteği açık”

VE' Cumartesi 11 Kasım 2023 Dört gün sonra Padua Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünden mezun olması gereken Giulia, eski erkek arkadaşı ve öğrenci arkadaşıyla dışarı çıktığında. Marghera'da bir alışveriş merkezinde geçirilen bir akşam, ardından ortadan kaybolma ve gönüllü olarak uzaklaştırılmaya asla inanmayan baba Gino, kız kardeş Elena ve erkek kardeş Davide için acı dolu günler. Bu fikir, 18 Kasım'da Giulia'nın cesedinin Pordenone eyaletinde cansız bulunmasıyla kesinlik kazanır. Ölene kadar Filippo Turetta'dan iz yok Bin kilometreden fazla kaçışın ardından Almanya'nın Lipsa kenti yakınlarında tutuklandı.

İhtiyati gözaltı kararını imzalayan Venedikli Soruşturma Hakimi Benedetta Vitolo için, 22 yaşındaki çocuk açıkça öldürme arzusu gösteriyor. Via Aldo Moro'daki otoparkta Giulia'ya saldırıyor ve onu tekmeliyor, o sırada 'yardım' çağırıyor ve 'beni incitiyorsun' diye bağırıyor. Bir tanığın duyduğu çığlıklar Turetta'yı alarma geçirdi – muhtemelen ağzını koli bandıyla kapatıyordu – ve belki de planlarını kısmen değiştirdi. Onu birkaç dakika içinde kat ettiği yaklaşık dört kilometrelik sanayi bölgesine arabaya binmeye zorluyor. Bir şirket kamerası Giulia'nın kaçarken görüntülendiğinde saat 23.40'ı gösteriyor. Onu takip eden kişi “daha hızlıdır, ona ulaşır ve onu yere atar” ve genç kadın “birkaç dakika sonra hiçbir hareket belirtisi göstermediğini” sorgu yargıcına yazar. Otopsiye göre, başına aldığı darbe ve vücudunda çok sayıda (en az 25) bıçak yarası bulunan kadın, hemorajik şoktan öldü.

“Kalbim kırıldı, sebep olduğum trajediden dolayı özür dilerim. Sorumluluklarımdan kaçmak istemiyorum. Eski kız arkadaşımı öldürdüğüm için adil olanı ödemek istiyorum” Turetta'nın sözleri soruşturma hakimi önünde telaffuz edildi Sorulara cevap vermemeye karar vermeden önce Venedik.

Hapishanede, ailesiyle yapacağı yürek parçalayıcı toplantıdan önce, Venedik savcısı Andrea Petroni'nin önünde, fısıltıyla söylenen sözcükleri, hatırlamakta zorlanan ya da oyalanmak istemeyenlerin tekrarlanan duraklamalarını ve sessizliklerini değiştirerek gerçekler ve duygular arasında düzen sağlamaya çalışıyor. Giulia Cecchettin'i nasıl ve neden öldürdüğünün ayrıntıları. 1 Aralık'taki sorgulama sırasında avukatlar Giovanni Caruso ve Monica Cornaviera tarafından saatlerce yardım edildi. Doğru kelimeleri arar, 'Hatırlamıyorum' diyerek saklanır, durur, nefesini ve gücünü yeniden kazanmak için zaman ister, bocalar ama “korkunç bir şey yaptığını” itiraf eder“Giulia'mın” artık kendisine ait olmadığını kabullenemedi.

Ayrıca okuyun