Valeria Marini ve Fdi’den Gimmi Cangiano ile ilişki: “Eğer güllerse çiçek açarlar”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
”Gerçek aşk olsaydı hayatım daha da muhteşem olurdu. İş tekliflerinde sıkıntım yok, İtalya dışından da önemli bir yeteneğin de dahil olduğu teklifleri de değerlendiriyorum. İşim ve başarım her zaman kesin olmuştur, bana her zaman yıldız enerjisi ve aşk hayatımdaki birçok aldatmacayla yüzleşme gücü vermiştir. Ama hâlâ aşka inanıyorum” dedi. Gibi Valeria Marini, Adnkronos’la özel bir röportajda sonraki iş projelerinden ve ‘aile kurma ve evlenme’ hayalinden bahsediyor.

Gimmi Cangiano’nun yeni erkek arkadaşı mı?

80. Venedik Film Festivali’nin açılışında sizi gördük Fdi’den Sayın Gimmi Cangiano ile Kim senin partnerin olduğunu iddia etti ama bu gerçek aşk mı? ”Onunla önemsediğim ve korumak istediğim özel bir ilişkim var. eğer gülseler açarlar!”, ‘Il Bagaglino’nun çok fazla şey söylememeyi tercih eden ama ikisi arasında gerçek bir romantik ilişkinin olup olmadığının henüz belli olmadığını öne süren başrol oyuncusunu ortaya koyuyor.

Peki bu Vittorio Cecchi Gori ile olan ilişkinizden farklı mı? ”Karşılaştırma yapamazsınız, tamamen farklı durum ve anlardan bahsediyoruz. Vittorio’yla çok zor bir anda tanıştım ve ona yardım etmek için onun yanındaydım. Kaçmak isteyen herkes terk edildi ve aralarında Roberto Benigni, Giuseppe Tornatore ve Ferzan Ozpetek’in de bulunduğu sinema, kültür ve eğlence dünyasından birkaç saygın arkadaş tarafından desteklendi. Benim için bu, hayatta beni sınayan, ancak çok genç ve deneyimsiz olmama rağmen üstesinden geldiğim, gerçekten zor bir andı.”

“Her şeyi Pingitore’a borçluyum, her şeyi ondan öğrendim”

Uzun kariyeri hakkında konuşuyor Marini bir model olarak başlangıcını şöyle anımsıyor: “İlk yaptığım kampanya, Avrupa’nın her yerinden gelen 500 model arasından seçilen Ikea içindi ama benim en büyük arzum oyunculuktu ve bu yüzden Mario Scaccia ile önemli bir tiyatro turnesine başladım. Başı bulutların arasında olan yakışıklı garson rolünü oynadı”. Sonra ”neredeyse ölümcül” olan kaza, diyor ki, kolumdan ameliyat mı olacağım yoksa tura devam mı edeceğimi seçmek zorunda kaldım ve ikinci seçeneği seçtim. ve doğru seçimi yaptım” dedi.

Oradan televizyona ilk çıkışımı yaptım: ”Beni, aynı zamanda oyunculuk yapabilecek bir model aradıkları bir seçmeye gönderdiler ve ben de bu samimi kameraları yapmaya başladım; o kadar büyük bir başarıydı ki, Oreste’nin Fabio Lionello’su oğlum, beni ‘Ninni’nin (Pier Francesco Pingitore) seçmelerine götürdü ve oradan ‘Bagaglino’ şirketinde şansım başladı. Valeria her şeyi Pingitore’a borçlu olduğunu itiraf ediyor: “Başlangıçta bana tiyatroda günlük bir gösteride ‘prima donna’ olma ve ardından televizyon versiyonuna geçme şansını verdiğinde biraz tereddüt ettim ama sonunda Kabul ettim ve bu benim şansımdı”.

“Oreste Lionello, Leo Gullotta, Pippo Franco, Maurizio Martufello, Mario Zamma gibi harika sanatçılarla sahnede olmak son derece eğiticiydi, çok şey öğrendim. ‘Il Bagaglino’ dünyası bugün hala köklü bir başarı – o devam ediyor Marini – birkaç yıl önce ‘La Presidente’ gösterisiyle Salone Margherita’ya döndüm ve orada bile Pingitore ileri görüşlüydü, kadın figürünü Cumhuriyetin gelecekteki Başkanı olarak yerleştirdi ve iki yıl sonra Başbakanımız Giorgia Meloni Hepimizin gurur duyduğu ve mükemmel bir iş çıkardığı için seçildik”.

Giorgia Meloni’ye destek

Marini asla saklanmadı Başbakan Meloni’ye destek: “Onunla şahsen tanıştım – diyor – özel bir insan, beşinci vitese sahip. Seçilmeden önce ona olan büyük saygımı zaten ifade etmiştim. Güçlü, karakterli, basit ve doğrudan bir kadın ve Bana öyle geliyor ki onun bu özellikleri Meloni Hükümeti’nin yaptığı her şeyle doğrulanıyor. Komuta eden bir kadın görmek güzel.”

Sanremo macerası

Kendi deyimiyle ‘yıldız’ kariyerine geri dönen Valeria, Ariston’da sahneye çıktığı zamanı hatırlıyor. Yıl 1997’ydi ve şarkı söyleme etkinliğine Mike Bongiorno ve Piero Chiambretti ev sahipliği yapıyordu: “Gerçekleşen bir rüyaydı, çok güzeldi, eğlenceli ve heyecan vericiydi, bunu Patroni Griffi’nin ‘Born Yesterday’ turnesi ile aynı zamanda yaptım çünkü her zaman sinema, tiyatro ve televizyonu dönüşümlü olarak kullandı ve kendisi de itiraf ediyor ki benim için bunlar çok yorucu iki taahhüttü ama gerçekten heyecan vericiydi”.

“Alberto Sordi ile ilk görüşte aşktı”

Daha sonra sinema, Bigas Luna’nın ‘Bambola’sı ve büyük Alberto Sordi’nin ‘Incontri yasaki’si ile şov kızının hayatına girdi: “Beni aradığında ben de inanmadım – Marini’yi ortaya koyuyor – Sordi her sabah gazeteyi okuyor ve ilham alıyordu filmleri için onu etkileyen tüm hikayelerle”. Sette? “İlk görüşte aşktı,” diye altını çiziyor Valeria, 82 yaşına rağmen genç bir adamın enerjisine sahipti, iki harika yıldı, İtalya’nın en çok ödül alan kadınıydım çünkü onu ödüllendirdiklerinde beni de ödüllendirdiler”, gülümsüyor. Valeria’nın katıldığı ‘Big Brother VIP’ ve İspanyol ‘Ünlüler Adası’ da dahil olmak üzere pek çok realite şovu vardı: “Artık yetenek şovlarını realite şovlarına tercih ediyorum – diye devam ediyor – Birçok iş teklifi aldım, “İtalya’nın dışında bile bir tane var ama hala onları değerlendiriyorum. Benim de mükemmel hayatım böyle,” diye bitiriyor Marini – İşimi çok seviyorum, özellikle dans etmeyi ve oyunculuğu seviyorum, ne mutlu ki pişmanlık duymuyorum, hepsini yeniden yapardım.” .

(kaydeden Alisa Toaff)