Ukrayna, Zelensky: “İtalya’yı desteklediği için Meloni’ye minnettarım, seni bekleyeceğim”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“İtalya, Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne aday ülke statüsü kazanmasıyla önemli bir adım attı, büyük destek verdi ve büyük rol oynadı”. “İtalya bize inandı ve bizi eşit bir ülke olarak gördü”. Volodymyr Zelensky bunu Tg1’de söyledi. Meloni değişmedi, aksine… Çok minnettarım, onu bekliyorum, geleceğini biliyorum” diye ekliyor Ukrayna cumhurbaşkanı.

Ayrıca oku

“Savaş sonsuza kadar süremez, modern dünyada uzun yıllar devam edemez, çünkü bu Avrupa kıtasında bir savaştır” diyen Zelenskiy, “Zaferle sonuçlanacak kısa vadeli bir savaşa hazırlanıyoruz. 2014’te olduğu gibi bu çatışmanın dondurulmaması çok önemli. Biz on maddelik bir barış formülü önerdik, bu savaşı hepimiz için bir zaferle bitirmek istiyoruz, bu tarihi bir zafer olacak ve Rusların gelecek nesilleri onlar da teşekkür edecekler.”

Ukrayna cumhurbaşkanının altını çizen Ruslar, “eskisi kadar güçlü değiller, şimdi onlardan çok daha güçlüyüz. Kaybedersek her şeyimizi kaybederiz, bu yüzden olanlardan sonra bizim için başka taviz yok. Onlardan korkmuyoruz, kimse onlardan korkmuyor, işler planladıkları gibi gitmiyor” diyen Zelensky, “Hava savunma sistemini de bekliyoruz, santrallerimizi savunabileceğimi bilmek çok önemli. , tüm Avrupa’nın ortak yardımına ihtiyacımız var”.