Ukrayna ve Zelensky, Meloni ile görüştü: “Yardım için teşekkürler, şimdi Rusya’ya yönelik yaptırımları güçlendirin”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Giorgia Meloni ile İtalya ile ikili ve Avrupa kurumları içinde ve uluslararası ortaklığımızın tüm yönleri üzerinde çalıştık. Savunucularımız için yeni askeri yardım paketi için İtalya’ya teşekkür ediyorum, şu anda çok önemli. Özellikle anti- uçak savunma sistemleri hayat kurtarıyor ve şehirlerimize güvenlik getiriyor” dedi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile görüşmesinin ardından, “İtalya biliyor ki aynı değerlere sahibiz, farklı diller konuşuyoruz ama birbirimizi anlıyoruz, aynı şeyleri seviyoruz” vurgusu yaptı.

Ayrıca oku

“Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlar için yeni adımları tartıştık: saldırganlık devam ettiği sürece yaptırımlar güçlendirilmelidir”. “İtalya’nın somut olarak barışa nasıl katkıda bulunabileceğini düşündük. Terör devleti şimdiye kadar saldırganlığı durdurma gereğini kabul etmedi: Rusya, barış formülümüze saldırılarla tepki gösteriyor. Bu, barışın şansı olmadığı anlamına gelmiyor”.

“Yeni hükümetin göreve başlamasından bu yana ilk ikili görevlerimden birinde burada olmayı çok istiyordum. Bunu, Rusya’nın saldırganlığı karşısında İtalya’nın Ukrayna’ya tam desteğini yeniden teyit etmek ve İtalya’nın tereddüt etme niyetinde olmadığını yeniden teyit etmek için yapmak istedim. bu meselede ve o bunu yapmayacak “dedi Meloni kendi adına. “Avrupa tarihinin ellerini birkaç on yıl geri çevirdiği günden neredeyse bir yıl geçti. 24 Şubat’ta başlayan işgal, onu hareket ettirenlerin kafasında birkaç gün sürmesi gerekiyordu. çünkü özgürlüklerini, egemenliklerini, kimliklerini savunmak için yapılması gereken her şeyi yapmaya hazır bir halkın kahramanca tepkisi hafife alındı”.