“Soruşturulduğumu basından öğrendim”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Bakan Daniela Garnero Santanchè, Milano Savcılığı tarafından iç kaynaklardan alınan bilgilere atıfta bulunacak olan bugün yayınlanan basın açıklamalarından, şüpheliler siciline kaydedileceğini öğrendi (gerçi bu, savcılıkta alınan sertifikadan kaynaklanmadı). Aralık 2022 ayı saati)”. Bu, Turizm Bakanı Daniela Santanchè’nin basın ofisinden bir notla iletildi.

Ayrıca oku

“Basın açıklamalarından, bu bilgilerin, soruşturmanın başlamasından itibaren üç aylık yasal sürenin ardından ilgili dosyanın gizliliğinin kaldırılmasının ardından medyaya verilmiş olacağı anlaşılmaktadır. Başka bir deyişle, sınıflandırmanın kaldırılması – ifşa 2023 Ocak/Şubat civarında emredilirken, aynı haber – ilgili tarafça asla alınmadı – tam da bugün mahkemede verilen duruşma ile bağlantılı olarak medyaya verilecekti. Bakan Senatosu” notunu sonlandırıyor.

Senato’ya sunduğu raporda Santanchè, kendisine “herhangi bir garanti bildiriminin ulaşmadığını” belirtti. “Hiç gelmeyen bir garanti bildirimi alsaydım size söylerdim, çünkü benim için hiçbir şey bir nebze olsun değişmezdi: ne yargıya güvenim ne de hikayemle ilgili inançlarım”, altını çizdi.