Sanremo 2023, Ferragni’nin kendisine ve kadınlara adanmış monologu

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Sahnede mektup-monolog San Remo 2023 Chiara Ferragni için, kelimenin tam anlamıyla vücudundan ilham alan bir elbise giymiş. Influencer tarafından okunan mesaj kendisine, “küçük kıza”, geçmişin “belki özlüyorum” ama sonunda “kendimi seviyorum” gibi hissettiği “küçük Chiara”ya adanmıştır. “Seni hep gururlandırmaya çalıştım, yaptığım her şeyi senin için, bir zamanlar olduğum küçük kız için yapıyorum” diyen Ferragni, kendini yetersiz hissettiği zamanlar hakkında şunları söylüyor: “Ama sana şunu söylemek isterim ki; yeterli olduğunu, her zaman yeterli olduğunu,” diye devam ediyor sahnede devam ederek, “Kafanızdaki güvensizlikleri ancak risk alarak gerçekten kazanabilirsiniz. Hepimizin derisinin üzerinde kırılgan bir yazı var” diye devam ediyor, “güzel çocukları”nı ve “gerçek aşk” olan “İnanç”ı anlatıyor ama küçük benliğine bir şey beklemek istemiyor. Ebeveyn olmak kolay mı? Asla” diye sorar ve etkileyici kişi, “sadece işe gitmek için bile” onlardan uzak durmanın suçluluk duygusunu itiraf ederek yanıt verir. biri görür. Başkalarının yanında asla kendini küçük düşürme. Bir kadın olarak birçok savaşla yüzleşmek zorunda kalacaksınız” diyor ve “normalleştirilmiş cinsiyetçilik”ten gelen mesaj ve yorumlardan bahsediyor. “Arkadaşlarınızla bile olsa her zaman savaşın. Şimdi bile deniyorum” diyor, hala gözyaşları içinde ve sözlerini şöyle bitiriyor: “Küçük Chiara, seninle gurur duyuyorum”.

Ayrıca oku