Rsa Milano yangını, 112’yi arama: “Çılgın duman var”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“via dei Cinquecento 19 adresindeki eşler huzurevinin işletmecisiyim. Bir misafir beni aradı ve duman olduğunu söyledi. Bakmak için yukarı çıktım ve gerçekten büyük bir duman var”. Perşembe ve Cuma geceleri çıkan yangında altı kişinin öldüğü ve 81 kişinin yaralandığı Milano’daki Casa per Coniugi yapısının bir operatörü tarafından tek acil durum numarası 112’ye yapılan aramadır. Operatör yaralı olup olmadığını sorduğunda , kadın cevap verir: ”Hayır ama hemen gel, çılgın dumanlar var”.

İkinci operatöre geçtikten sonra kadınlar şu soruları yanıtladı: ”Bir misafir beni aradı duman var daha sonra anlamak için 1. kata çıktım ve odadan çok fazla duman çıktığını gördüm. resepsiyona indim ve hemşireyi gidip görmesi için aradım ve hemen 115’i aramamı söyledi”. Operatör daha sonra yapıda kaç kişinin kaldığını sorar: ”Yerde çok insan var” diye cevap verir kadın, bu kadar dumanın çıktığı odada iki kişi var”. En sonunda operatör, insanların kandırılıp kandırılmadıklarını sorar ve dışarı çıkabilecekler mi, operatör “bilmiyorum” der.