onları terk edenlere daha ağır cezalar ve hapis

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Yaz tatilleriyle birlikte, evcil hayvanların terk edilmesi gibi dramatik bir fenomen daha şiddetli hale gelir. Parlamentonun bu suçu işleyenlere verilen cezaları artırarak mücadele etmeyi planladığı bir bela. Ancak aynı zamanda Facile.it için Emg Different tarafından yapılan bir araştırma, 6,5 milyondan fazla İtalyan’ın köpek veya kedileriyle birlikte tatile gittiğini ortaya koyuyor. Noi Moderati’nin yardımcısı Michela Vittoria Brambilla, “İtalya’da köpek ve kedi sayısı yaklaşık 15 milyon. Bu, bu hayvanların yaklaşık yarısının tatilde sahiplerini takip edeceği anlamına geliyor, bu beni son derece memnun eden bir gerçek”, diye yorumluyor Noi Moderati’nin yardımcısı Michela Vittoria Brambilla, başkanı ve kurucusu Adnkronos ile. İtalya Hayvanları ve Çevreyi Savunma Birliği (Leidaa).

Eski Turizm Bakanı için, Emg tarafından vurgulanan veriler, “iki birleşik faktörün sonucudur: birincisi, birçok otel işletmecisi, restoran işletmecisi, yıkanma tesisi sahibi, hayvanları barındırmak ve onlara hasırlardan su dolu kaselere kadar hizmetler sunmak için kendilerini donattı. kroketler; ikinci faktör, küçük dostlarımıza karşı büyüyen bir kültür ve sevgi ve saygı bilinciyle temsil edilir, bu da onları tüm İtalyanlar için ailenin birer üyesi haline getirmiştir. aile ve tatile tüm aile ile gidersiniz”.

Evcil hayvan sahiplerinin köpekleri veya kedileri ile tatile gitmelerini sağlayan birçok girişim var. “Birkaç gün önce,” diyor Trenitalia’nın genel müdürü Brambilla ve ben, evcil hayvanlarıyla trenle seyahat edenler için harika bir promosyon sunduk. Tod’s grubunun patronu Dr. Della Valle ile birlikte sunulan başka bir girişimi de hatırlıyorum. terk edilmişlik ve başıboş köpeklerle mücadele etmek için: bir bağış toplama ve kültürden geçen önemli bir iletişim kampanyasıdır”.

Hayvan hakları ve çevrenin korunmasından sorumlu parlamento ara grup başkanı, “İşlerin giderek daha iyi olacağına inandığım üçüncü husus caydırıcılıktır” diye açıklıyor. “Bugün bir hayvanı terk etmek bir yıla kadar hapis ve para cezası ile cezalandırılan bir suçtur, ancak birkaç oturum önce Adalet Komisyonu’nda benim ilk imzaladığım ve yapanların cezalarını artıran yasa tasarısının tartışılması başladı. Hayvanlara kötü davranan ve onları terk edenlerin, bu suçluları cezaevinde güvenceye almak ve orada kalmalarını sağlamak gerekiyor” dedi.

Söz konusu reform, “en az 3 yıl, en fazla 5 yıla kadar hapis cezası öngörüyor. Tüm hafifletici sebeplerle bile küçük bir hapis cezası verebilirsiniz”. Brambilla bir itirazla bitiriyor: “Bugün hepimizin cebinde cep telefonu var, birinin bir hayvanı terk ettiğini veya ona kötü davrandığını görürseniz, onu filme alın ve polise bildirin”.