Messina Denaro, Maria Falcone ses şoku üzerine: “İğrenme hissettim”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Derin bir tiksinti hissettim. Açıkçası benim için yeni bir şey değil: Ne tür kanlı bir suçludan bahsettiğimizi biliyorum ama kullandığı şiddet dolu ses tonunun beni çok rahatsız ettiğini inkar etmeyeceğim.” Yani, 30 yıl önce Cosa Nostra tarafından öldürülen yargıç Giovanni’nin kız kardeşi Maria Falcone, ‘Corriere della Sera’ ile yaptığı bir röportajda, Matteo Messina Denaro’nun Capaci katliamının anısına gönderme yapan ses şoklarını yorumluyor. “Ancak can sıkıntımı yenerek şunu düşündüm: Kral artık nihayet çıplak. Açıklayayım: Messina Denaro haftalarca çeşitli medyada bir toplu katil olarak değil, taşralı bir Latin aşığı olarak gösterildi. Ben de birçok kişinin, sanki onu taklit edilecek bir karakter olarak görüyormuş gibi, tutuklandığı gün giydiğine benzer ceketler almaya koştuğunu okudum. Umarım bu korkunç ses, onlara sahip olanların şüphelerini ortadan kaldırmaya hizmet eder ve herkesi gerçeğe döndürmek için” diye ekledi.

Maria Falcone, Messina Denaro’nun işbirliği yapacağını düşünmüyor: “Mafya alt kültürünün ona o kadar derinden nüfuz ettiğini düşünüyorum ki, bu adımı asla atmayacak. Biraz o zamanlar müttefikleri ve modelleri olan Riina ve Provenzano gibi. Messina Denaro yapacak.” sonuna kadar kimliğine sadık kal. O zaman tövbenin mümkün olmadığını anlamak için onun konuşmasını duymak yeter.”

Yargıcın kız kardeşi, “bir süre önce, yakalanan bir mafya, bir arkadaşını kızını törenlere göndermemeye davet etti. Benim için bu, birçok mafya karşıtı derneğin özellikle gençlerle yaptığı çalışmaların öneminin bir başka kanıtı. Kültürel savaş, bu savaşı kesin olarak kazanmanın tek yolu. Ve mafya bunu biliyor. Bu yüzden durmamalıyız. Yargıçlar ve polis üzerlerine düşeni yapıyor. Biz de üzerimize düşeni yapmalıyız”.