kayıp kızın erkek kardeşi ne diyor

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Giuliano Amato dün önemli bir açıklama yaptı, çünkü kendisi eski bir başbakandı ve Ustica ve Bologna katliamından başlayarak, Emanuela Orlandi’nin gerçeklerin ‘hala eksik’ olduğu olaylardan söz etmesi olayından açıkça bahsetmişti.” Bunu Adnkronos’a doğruluyor Pietro Orlandi’nin yorumu Amato’nun dün İtalya’da yabancı basınla yaptığı toplantıda yaptığı açıklamalar. 40 yıl önce ortadan kaybolan 15 yaşındaki Vatikan vatandaşının erkek kardeşi, “Bu noktada Orlandi davasıyla ilgili parlamento komisyonu kurmanın gerekliliği konusunda artık hiçbir şüphenin kalmadığını düşünüyorum” diye ekliyor ve şöyle düşünüyorum: Amato’nun sözleri bu anlamda kararlı bir hamleyi temsil ediyor” dedi.

NELERİ SEVDİM

Eski Başbakan, Ustica’ya ilişkin açıklamaların ardından düzenlediği basın toplantısında, “yanlış veya eksik bir gerçeği algıladığımız önemli durumlardan” da bahsetti. “Emanuela Orlandi’yi düşünün – altını çizdi – etkileyici. Her ne kadar papa şimdi (gerçeğe) ulaşmamız gerektiğini söylese de, pratikte hiçbir şey bilmiyoruz. Tarihe duyulan tatmin, bu olayların ortaya çıktığı güne varıyor. gizemler kesinleşmiş ve kabul edilmiş bir gerçeğe dönüşüyor ve tarihimizde hâlâ tamamlanmamış gizemlerin olduğu doğru.”