“Davası için kendini tamamen feda eden adam”. Mancini’ye ateş açıldı

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Mancini hakkında da şöyle açıklıyor: “Önemli ve beklenmedik bir krize çözüm bulmak zorundaydık. Öncelik, değerleri bireyciliğin önüne koyan mavi gömlekti.”

İtalyan milli takımının yeni baş antrenörü olarak “Spalletti’yi seçtim ve teknik düzeyde hiçbir şey söylememe gerek yok… Onun hikayesi herkes tarafından biliniyor, takımlarının ifade ettiği oyun kalitesi ve sonrasında ortaya çıkan şey de var.” Profesyonelin ulaştığı olgunluk. Ama beni en çok etkileyen şey profesyonel tarafıydı: yenilikçi fikirleri, amacına ve sevdiği her şeye kendini tamamen feda eden bir adam olma yeteneği.” Gibi FIGC Başkanı Gabriele GravinaCoverciano’da yeni teknik direktör Luciano Spalletti’yi tanıtmak için basın toplantısının açılışı.

Gravina’nın altını çizen Mancini’nin vedasının ardından “birkaç gün içinde, benzeri görülmemiş, önemli ve beklenmedik bir krizi çözmek zorunda kaldık ve bunu sessizlik ve üslupla karşıladık. Mavi gömleğe öncelik vermek istedik ve milli takımımızın değerini hemen ilk sıraya koyalım ve bu değerleri bireyselliğin önüne koymak istedik“.

Gravina, “Küçük bir hayal kırıklığını saklamanın faydası olmasa da öfke hissetmedim. Bizimki, yeni bir bölümün açılmasına yol açan sakin bir tepkiydi”, diye ekliyor.