Cinayet Michelle Causo Primavalle’de, bugün 17 yaşındaki sorgulanıyor

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
Çarşamba günü Roma’nın Primavalle kentinde öldürülen Michelle Maria Causo adlı kızı öldürdüğünden şüphelenilen 17 yaşındaki zanlı bugün teminat sorgusuna tabi tutulacak.. Genç adam, başkentin çocuk mahkemesinin soruşturma hakimi tarafından dinlenecek. Bu arada, yapılan incelemelerde Sinhala asıllı gencin evinde uyuşturucu madde ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, müfettişler bazı cep telefonlarını da inceliyor olacak.

Ayrıca oku

Cinayetin dinamikleri, otopsinin ilk sonuçlarından sonra daha net ortaya çıkıyor. Michelle Maria Causo boynundan, karnından ve sırtından en az 6 bıçak darbesi aldı. Testler, kurbanın ellerinde bıçak izinin bulunmadığını gösterdi, bu nedenle mağdurun kendisini katile karşı savunmak için zamanı ve fırsatı olmayacaktı. Çığlıklar duyduğunu bildiren bazı komşuların ifadelerini dikkate alırsak, cinayet bir tartışmanın zirvesinde işlenmiş olabilir. Vücudunda toksikolojik testler de yapıldı ve sonuçları daha uzun sürecek.

Sorgulama aynı zamanda saikin açıklığa kavuşturulmasına da hizmet edecektir. Cinayet, reddedilen bir cinsel ilişki veya iddia edilen bir borçla bağlantılı olabilir. Şimdiye kadar, 17 yaşındaki polis karakolunda ilk “analitik ve derinlemesine” sorguda dinlendi. Yapılan incelemeler, cinayetin önce mutfak bıçağıyla, sonra katil olduğu iddia edilen kişi kurbanın cesedinden kurtulmaya çalıştı, siyah bir çantaya saklandı ve bir süpermarket arabasıyla taşındı, ardından çöp bidonlarının yanına terk edildi.

Resmi daha da özetlemek için kurbanın erkek arkadaşı da denedi. Raiuno’da Live Life’a konuşan çocuk, “Michelle’in kim olduğunu herkesin anlamasını istiyorum. Onu öldürerek her şeyimi aldılar” dedi. “Michelle ve ben bir yıl 7 aydır birlikteydik, yazın gelmesini bekleyemedik” diyen Michelle Maria’nın katil olduğu iddia edilen kişiyle ilişkisi olduğunu reddederek, “Michelle beni asla aldatmadı, çünkü ben Onu asla aldatmadım. Michelle onunla ilgilenmiyordu, onu arkadaşı sanıyordu. Öyle olmadı” dedi. 24 saat önce kızın ailesinin söylediği sözlere ek olarak: “Geçmişi yok” genç adamla durdu, “sadece arkadaştı”.

“O çocuğu belki 1 veya 2 kez gördüm. O evde – dedi Michelle Causo’nun erkek arkadaşı – bence yaklaşmaya çalıştı, hayır dedi, ondan kaçındı. ‘Kemirdi’ ve yaptığını yaptı. Araba” Cesedin bulunduğu yerde “evine getirmişler. Yani daha çok varmış” diyen insanlar inançla söyledi. “Suç ortakları var mıydı? Eminim. Michelle güçlü bir kızdı, tek başına başaramazdı. Konuşmasını ve doğruyu söylemesini, o evin içinde kimin olduğunu söylemesini ve nedenini söylemesini rica ediyorum: gerçek sebep” cinayet.