Cinayet Melania Rea, erkek kardeşi: “Parolisi röportajına öfke”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Kızgınlık. Bunu Melania’nın erkek kardeşi ve aynı zamanda bir erkek olarak hissettim., Salvatore Parolisi ile röportajı izliyor. Karakter artık beni ne sıcak ne de soğuk yapmasa da ve ben hiçbir şeyi hak etmiyor olsam da, ne olduğu ve ne olduğu için öfke. Ben sadece adalet istiyorum, aramaya devam ediyorum ve onu elde etmek için her şeyi yapacağım” dedi. Melania’nın kardeşi Michele Rea, kocası tarafından öldürüldü Nisan 2011’de 35 bıçak yarası ile ve Teramo eyaletindeki Civitella del Tronto’nun Casermette di Ripe ormanında bulundu. Artık anne tarafından büyükanne ve büyükbabasına emanet edilen küçük bir kızı olan eski asker ‘Chi l’ha visto?’ programında konuştu. Ödül izni için Bollate hapishanesinden yeni çıktı.

Ayrıca oku

“Röportaj kendi adına konuşuyor – diyor Michele – Ne yazık ki karakteri tanıyoruz. Diyelim ki bugün kadın karaktere karşı o meydan okuyan ve reddedici hava hâlâ var. Son yıllarda daha da kötüydü ve bunu daha dün gösterdi. 12 yıl sonra böyle bir katilin dışarı çıkıp yeni bir hayata başlaması ve diğer insanlarla, toplumla temas kurması bana pek mümkün görünmüyor.”

“On iki yıl – diye yineliyor Melania’nın erkek kardeşi – Bu şekilde öldürülen bir insanın, bir annenin, bir kızın hayatı bu kadar az mı değerli? Son yıllarda kadın cinayetleri için çok şey yapıldı, ama daha yapılması gereken çok şey var. Bugün duruşma yapılsaydı Parolisi müebbet hapis cezasına çarptırılacaktı. Umarım bir şeyler yapılır, dün yaşananlardan sonra bu izinler iptal edilir” dedi. (Silvia Mancinelli tarafından)

Rea ailesinin avukatı: “Parolisi yalan söylemeye devam ediyor!

“Röportajı gördüğümde bunu gözetleme hakimine iletmeyi düşündüm ve yapacağım çünkü ödül izninde bir tutuklu olduğu için röportaj verebilmesini tuhaf buluyorum. Parolisi 12 yıl hapis yatmış olmasına rağmen devam ediyor tutuklanmadan önce yaptığı gibi yalan söylemesi. Korkarım tutukluluk bunu iyileştirmedi.” Böylece Melania Rea ailesinin avukatı Mauro Gionni, Adnkronos’a. Karısını öldürmekten kesin olarak hüküm giyen eski Ordu onbaşı, bir kez daha masum olduğunu ilan etti.

“Hukuki olarak yanlış görünen ilk şey – diye açıklıyor avukat – biri 20 yıl alırsa masum sayılmaz: 20 yıl alır çünkü herhangi bir makul şüphenin ötesinde suçludur. Ömür boyu hapis cezası almadı çünkü sadece mahkemede Zamanında kurallar farklıydı.Kısaltma yapılmasına izin verildi, bugünün aksine 2018’den sonra getirilen evlilik ilişkisini ağırlaştırıcı sebep öngörülmedi ve sonra tek bir ağırlaştırıcı sebep itiraz edildiği için (boş sebepler bile değil) ne de kasıtlı) ve bu, Yüksek Mahkeme’nin bize göre yanlış bir şekilde düştüğü zulümdür, çünkü kızının olay yerinde varlığından haberdar olan ve ona ne olacağını bile bilmeyen anneyi öldürmek zalimceydi. Silah küçükse ve darbeler öldürmek için kullanılıyorsa, bu sadece bıçak yaralarının sayısı meselesi değildi”.