Anarşistler, Cucchi: “Cospito 41bis’i hak etmiyor, hadi onu kurtaralım”

Tepekoylu19

Global Mod
Global Mod
“Alfredo Cospito, hayatı pahasına protesto etmek için 103 gün oruç tutuyor ve hak etmeyen 41 bis hapishane rejimini protesto ediyor.. Artık kötü suçlular, gösterici saldırılar gerçekleştirmenin bir şekilde davasına ve protestosuna fayda sağlayabileceğini iyi düşündüklerine göre, siyasi tartışma ‘hepsini cezalandırmak için birini cezalandır’ yönünde yükseliyor”. Yeşil ve Sol İttifak senatörü Ilaria Cucchi, Facebook’ta böyle bir gönderi paylaştı.

“Ben alaycı aşırı basitleştirme tarafından kalbi kırılmış, ancak şaşırmış değil Cospito’nun 41 bis rejimi ne olursa olsun insanlık dışı ve anayasaya aykırı bulanlar ile rejime karşı mücadelede kamu güvenliğini korumak için onun tam meşruiyetini kullananlar arasındaki tartışmaları merkeze alması gerçeğini ekliyor. mafya. Hepimiz duralım ve Alfredo Cospito’yu bir sembol olarak değil, bir insan olarak düşünelim. Alfredo Cospito, aksi ispatlanana kadar, yalnızca kendisine zarar verilmesini istediklerini gösteren saldırıları gerçekleştirmedi veya ilham vermedi. Alfred Cospito bir mafya babası değil ve ister istemez kimseyi öldürmedi.. 41 bis rejimi altında onu ömür boyu hapis cezasına çarptırmak bence açık bir zorlama ve devasa bir hataydı. Durum böyle olmasaydı, şimdi bu kadar çok konuşuyor olmazdık – Senatör Cucchi’nin altını çiziyor – Cümlelere saygı gösterilmelidir, ancak eleştirme hakkına tabidir “.

“Alfredo iken Cospito, siyasi spekülasyonların konusu ve bir yüzleşme konusu haline geldi. Bu ülkede adaleti anlama yolunda farklı fikirlerin, en önemli şeyin, onun canının, uçup gitmesidir. Falan filan artık sağır edici hale geldi. Yargıtay, sorunun ‘çözümleneceği’ duruşmayı öngördü. Onun için çok endişeleniyorum. Hayatı için – diyor Ilaria Cucchi – Çünkü İtalya’da ölüm cezası yok ve Alfredo Cospito bu şekilde ayrılamaz. İlham alınacak tek ilke budur. Anayasamız bunu emrediyor ve emrediyor. İşte bu kadar. Tüm sömürüye bir son verelim ve insanı kurtaralım. Belki birileri onu şehit etmek ister. Ben değilim. Siyaset böyle yapılmaz. Bir fikir için bu şekilde savaşamazsınız. Yeşil ve Sol İttifak senatörü, devlet kavramının nasıl tasavvur edilip yeniden tasdik edilebileceğinin bu olmadığını söylüyor.